Polityka Bezpieczeństwa Informacji

Dokument opisujący zasady ochrony danych osobowych stosowane przez Administratora realizując postanowienia rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o Ochronie Danych Osobowych.

Cel dokumentu:

Celem Polityki Bezpieczeństwa Danych Osobowych jest zabezpieczenie przetwarzanych danych osobowych w systemach informatycznych i poza nimi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz regulacjami wewnętrznymi. Cel ten będzie realizowany poprzez: właściwe zabezpieczanie danych osobowych, kształtowanie świadomości pracowników i innych osób w zakresie przetwarzania danych osobowych, monitoring i doskonalenie systemów bezpieczeństwa użytkowanych zasobów, ujednolicanie postępowań w zakresie danych osobowych, identyfikacja i ocena zagrożeń, ustalenie odpowiedzialności za działania wykonywane na danych osobowych, a w szczególności uregulowanie postępowania na wypadek wystąpienia incydentów w tym obszarze.


W szczególności do celów Polityki należy:

  • zabezpieczenie zasobów systemów, infrastruktury technicznej, sprzętu i osprzętu przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem,
  • uniemożliwienie instalowania i posługiwania się oprogramowaniem nielegalnym lub niebezpiecznym,
  • uniemożliwienie dostępu do informacji zawartych w systemach informatycznych osobom do tego nie upoważnionym,
  • uniemożliwienie zniszczenia lub nieuprawnionej zmiany danych osobowych,
  • zabezpieczenie dokumentacji papierowej zawierające dane osobowe przed ich kradzieżą lub kopiowaniem.
Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.